İçeriğe geç →

Uluslararası Vergi Hukukunun Dijital Ekonomi ile Sınavı: Dijital Hizmetler Vergisi

22 Mayıs 2021 tarihinde Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından online olarak gerçekleştirilen “Dijitalleşme Sürecinin Türk Vergi Sistemine Etkileri” başlıklı sempozyumda “Uluslararası Vergi Hukukunun Dijital Ekonomi ile Sınavı: Dijital Hizmetler Vergisi” başlıklı bir tebliğ sundum.

(Aslında söz konusu sempozyum “Dijital Dönüşümün Türk Vergi Sistemine Etkileri” adı altında Nisan 2020’de yüz yüze gerçekleştirilecekti; ancak, bu tarih COVID-19 salgınının ilk günlerine denk geldiği için etkinlik ertelenmek zorunda kalındı. Bkz: https://www.akcaoglu.com/2020/01/21/dijital-hizmetler-vergisinin-uluslararasi-vergi-hukuku-boyutu-hakkinda/)

Tebliğimin video kaydını aşağıda veya YouTube’daki kanalımda izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=HwHnLvFnwz4

Keza kullandığım slaytlarıma da şuradan erişebilirsiniz:

(Son slaytımda Almanya Maliye Bakanının kısa bir konuşmasının videosu vardı. Yalnız söz konusu videonun sesi tebliğ kaydında çıkmamış. Söz konusu videoyu şuradan izleyebilirsiniz: https://twitter.com/BMF_Bund/status/1395700042846064650?s=20)

Bu sempozyumda sunulan tebliğleri içeren kitaba şu adresten ulaşılabiliyor: “Dijitalleşme Sürecinin Türk Vergi Sistemine Etkileri“, Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi yayını, 2021, ISBN: 978-605-74203-1-2.

Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesine davetleri için içtenlikle teşekkür ederim.

Kategori: Günce