İçeriğe geç →

UZMANLIK ALANLARIM

1997-2000 (2002) arasında finansal türev ürünlerin vergilendirilmesini çalıştım. Türkiye’de türev ürünlerin hukuki niteliklerine ilişkin ilk değerlendirmeleri yapan ve bunların vergi hukuku karşısındaki yerini ilk inceleyen kişilerden biri olduğumu zannediyorum.

2000’den 2011’e kadar yoğun şekilde e-ticaret ve bunun vergilendirilmesi üzerinde çalıştım. Bu konunun uluslararası boyutu (özellikle o dönemde) daha belirgin olduğu için çok uluslu şirketlerin vergilendirilmesi, çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmaları, transfer fiyatlandırması, gelir unsurlarının nitelendirilmesi ve vergi planlaması gibi vergi hukukunun uluslararası boyutlarında ileri düzeyde bilgi ve tecrübe sahibi oldum.

2000-2005 arasında ABD’de, ABD federal vergi hukukunu da çalıştım.

Uluslararası vergi hukukuna ek olarak, 2011’den bu yana ulusal vergi hukukuyla da yoğun şekilde ilgileniyorum. Daha çok şirket birleşme ve devralmalarının vergisel boyutları ile gayri-maddi hak bedellerinin vergilendirilmesi ilgimi çekiyor.

Kariyerimi bir mali hukukçu / vergi hukukçusu olarak sürdürmekteysem de vergi hukuku ilgi duyduğum tek alan değil. Bilişimle de yakından ilgiliyim; 30 yılı aşkın süredir bilişimle içli dışlıyım. Bilişimin hem hukuki hem de teknoloji boyutuyla ileri düzeyde uğraşıyorum. Bilişim ve hukuku ile ilgili olarak pek çok kişi ve kuruma zaman zaman katkı sağlıyorum. Bu alanda son yıllarda daha çok ilgimi çeken ve meşgul olduğum konu kişisel verilerin korunması hukuku. 2010 yılından beri bu konuda lisansüstü düzeyde ders vermekteyim.